Environ walczy z trądzikiem

Marka Environ Skin Care, lider kosmeceutyków z witaminą A, wprowadziła nową serię Focus Care™ Clarity+ przeznaczoną dla osób z trądzikiem w każdym wieku. Linia produktów jest gotową receptą na pielęgnację skóry z wypryskami, składającą się z trzech etapów.

Od ponad 18 lat dr Des Fernandes, założyciel i dyrektor naukowy Environ, bada i opracowuje innowacyjne rozwiązania do pielęgnacji skóry, które pomogą znaleźć przyczynę powstawania trądziku. Dr Des wierzy, że "utrzymując wysoki poziom witaminy A w skórze, możemy ograniczyć pojawienie się wyprysków".

Jak powstaje trądzik?

Skóra składa się z małych porów, które są połączone z gruczołami łojowymi  pod powierzchnią skóry przez kanały zwane mieszkami włosowymi. Gruczoły łojowe wytwarzają oleistą substancję o nazwie sebum, która jest odpowiedzialna za oczyszczanie porów poprzez przenoszenie martwych komórek skóry, zanieczyszczeń i bakterii na powierzchnię skóry. Czasami sebum, zrogowaciały naskórek czy makijaż gromadzą się razem, tworząc czop blokujący pory. Powoduje to powstawanie bakterii (Propionibacterium), które wywołują obrzęk i stan zapalny. Istnieją również inne czynniki tj. zmiany hormonalne, stres czy zła dieta, która przyczyniają się do powstawania wyprysków.

Statystyki wskazują, że 9,4% populacji ludzi na świecie, cierpi z powodu bolesnych stanów zapalnych i trądziku, który może prowadzić do poważnej depresji, a w skrajnych przypadkach do skłonności samobójczych. Rozwiązanie tych problemów skórnych może być bardzo proste, dzięki serii Focus Care™ Clarity+. Jak ona działa?

Seria Focus Care™ Clarity+ to innowacyjny, 3-etapowy system, oferujący kompleksową pielęgnacje skóry z trądzikiem i innymi niedoskonałościami. Każdy etap zawiera specjalnie opracowane produkty, które docierają do podstawowych przyczyn powstawania wyprysków, zapewniając skórze dokładnie to, czego potrzebuje.

Etap 1: OCZYSZCZANIE – używając żelu Sebu-Wash i toniku Sebu-Tone dokładnie oczyszczasz skórę z zanieczyszczeń, makijażu, czy nadmiaru sebum bez naruszania jej warstwy ochronnej.

 • Żel Sebu-Wash pieniący się żel do mycia twarzy, dokładnie usuwa zanieczyszczenia
  i nadmiar sebum; pozostawia uczucie odświeżenia, czystości i komfortu (150 ml, 150 zł)
 • Tonik Sebu-Tone zawiera składniki złuszczające i regulujące wydzielanie sebum, pomaga usuwać martwy naskórek i minimalizuje błyszczenie skóry (100 ml, 120 zł)

Etap 2: PRZECIWDZIAŁANIE – używając lotionu Sebu-Lac i olejku Sebu-ACE przeciwdziałasz rozwojowi niedoskonałości i zabezpieczasz skórę przed mikrobliznami potrądzikowymi. Dzięki Sebu-Spot minimalizujesz uporczywe wypryski i grudki w stanie zapalnym.

 • Lotion Sebu-Lac połączenie składników nawilżających i złuszczających na bazie kwasu mlekowego; zapobiega pojawianiu się wyprysków oraz poprawia teksturę
  i koloryt skóry z niedoskonałościami (60 ml, 140 zł)
 • Olejek Sebu-ACE roślinny olejek wzbogacony o witaminy A, C i E, pielęgnujący skórę skłonną do wyprysków; do stosowania w połączeniu z Sebu-Lac (60ml, 145 zł)
 • Żel Sebu-Spot miejscowa kuracja do redukcji wyprysków, opracowana z myślą
  o pielęgnacji skóry skłonnej do niedoskonałości (10 ml, 120 zł)

Etap 3: NIWELOWANIE – używając maski Sebu-Clear Masque, redukujesz pojawianie się
i wielkość wyprysków, wygładzasz niedoskonałości skóry i poprawiasz jej kondycję.

 • Maska Sebu-Clear połączenie kwasów złuszczających, które redukują wypryski, pozostawiając gładką i czystą skórę (50 ml, 190 zł)

Dla uzyskania najlepszy efektów, Environ zaleca połączenie serii Focus Care™ Clarity+
z profesjonalnymi firmowymi zabiegami oraz codziennym miejscowym stosowaniem produktów z witaminą A.

Nowa linia dostępna jest w autoryzowanych gabinetach kosmetycznych w całej Polsce.