Retinol - dla kogo jest wskazany?

Retinol - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

Każdego dnia nasza skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych, co powoduje, że naturalnie występująca w skórze witamina A ulega utlenieniu. Dlatego wszyscy musimy uzupełniać jej poziom każdego dnia, ponieważ dzięki temu pomagamy minimalizować niszczące działanie promieni UVA i UVB, a także innych środowiskowych czynników stresogennych. Istnieją różne sygnały, świadczące o niewystarczającym poziomie witaminy A w skórze m.in. utrata elastyczności, pojawienie się zmarszczek, szorstkość czy przebarwienia.

Dając skórze dzienną dawkę witaminy A w kremach, możemy aktywnie redukować pojawianie się drobnych zmarszczek, minimalizować różne niedoskonałości oraz poprawić ogólny wygląd i teksturę naskórka. Witamina A występuje w postaci karotenoidów i retinoidów, wśród których można wyróżnić formy: estrową, tłuszczową, alkoholową i kwasową. Retinol jest częścią alkoholowej grupy witaminy A, najmniejszą formą molekularną, a zarazem jedną z najbardziej aktywnych. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że właśnie ten składnik stał się sławny w pielęgnacji skóry, dzięki właściwościom anti aging. Retinol Environ w intensywnym stężeniu nie jest przyjazny dla skóry, dlatego należy okresowo zmieniać stosowanie tej formy na formę estrową.

Jak działa?

Aby Twoja skóra była #RebornBeautiful (zdrowo odrodzona), miejscowo stosowane formy witaminy A muszą być metabolizowane przez komórki skóry. Wszystkie formy tej witaminy, w tym retinol, są metabolizowane do kwasu retinowego, który jest ostatecznie odpowiedzialny za większość pozytywnych efektów. Jakie to efekty? Naukowe badania wykazały, że witamina A: - wspiera naturalne nawilżenie skóry i nadaje jej blask, - wzmacnia zewnętrzną warstwę, dzięki czemu skóra jest sprężysta, - wspiera syntezę kolagenu i elastyny, - wspomaga naturalną odporność skóry, zapobiegając wypryskom, - zapobiega rozwojowi raka skóry.

Jak zacząć go używać?

Ponieważ retinol jest skoncentrowaną i aktywną formą witaminy A, musisz najpierw przyzwyczaić skórę do jej dodatkowych dawek. Pielęgnacja witaminą A powinna być zgodna z unikalnym systemem witaminowym STEP-UP SYSTEM™ marki Environ, w którym zaczynasz od niskiego poziomu i stopniowo torujesz sobie drogę do najwyższych stężeń składników aktywnych. Dodaj Serum Retinol do codziennej pielęgnacji skóry, gdy Twoja skóra będzie czuła się w pełni komfortowo przy średnim i wysokim poziomie witaminy A. Następnie zużyj od 2 do 4 opakowań serum, zanim przejdziesz do następnego poziomu Retinolu. Jeśli chcesz cieszyć się zdrowym i naturalnym blaskiem, zacznij pielęgnację kosmeceutykami Environ już dziś i doświadcz na sobie – efekty zdrowo odrodzonej skóry #RebornBeautiful.